«

»

Okt
11

Komersanti dodas aplūkot jaunākos izgudrojumus “MINOX 2016”

Šā gada 7. oktobrī Rīgā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina centrā, norisinājās starptautiskā izgudrojumu un inovācijas izstāde “MINOX 2016”, kur devās arī PIKC “Liepājas Valsts tehnikuma” 4. kursa Komercpakalpojuma darbinieka specialitātes audzēkņi, lai iepazītu jaunākos izgudrojumus, inovatīvākos risinājumus, tikās ar to autoriem un piedalījās dažādās aktivitātēs.

Audzēkņi varēja iepazīties ar 92 jauniem izgudrojumiem, taču, kā paši jaunieši izsakās, ka bija izgudrojumi, kurus jau bija novērojuši internetā un bija arī tādi, kuri uzrunāja, piemēram, velosipēds, ar kuru var pārvietoties guļus stāvoklī, kas tādējādi atvieglo mugurai uzlikto slodzi un ļauj ātri un ērti pārvietoties lielākus gabalus, īpaši vecākiem cilvēkiem vai cilvēkiem ar muguras problēmām. Apskatījuši dažādas aplikācijas, kas ļauj pārvaldīt māju, ja arī esi prom no mājām, spēle, kas var aizvietot logopēdu mājas apstākļos u.c. Ir patīkami aplūkot un iepazīt radošus un inovatīvus darbus, kas arī audzēkņiem raisīja jaunas domas un jaunu redzējumu uz pavisam vienkāršām lietām.

Šāda veida pasākums tiek rīkots jau sesto reizi par godu Izgudrotāju dienai, kas Latvijā tiek atzīmēta 6. oktobrī, jo 1936. gada 6. oktobrī Latvijas izcilais izgudrotājs Valters Caps noslēdza līgumu ar Valsts elektrotehnisko fabriku (VEF) par miniatūrās fotokameras “Minox” komercializāciju.

[Gallery not found]