«

»

Jūn
28

Atteicos no visa un jūtos kā ieguvējs!

Ir noslēdzies vēl viens mācību gads Profesionālās izglītības kompetences centrā “Liepājas Valsts tehnikums”. Šogad skola sniedza lielisku iespēju jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem (ieskaitot) tikai 1 gada laikā iegūt profesionālo izglītību Jauniešu garantijas projekta finansētajās izglītības programmās, piemēram, “Ēdināšanas pakalpojumi”,“Grāmatvedība” un “Mehatronika”.  Stepans Sotskovs un vēl 14 viņa kursa biedri ir šīs programmas dalībnieki, kuri gada laikā apguvuši kuģa pavāra profesiju.

Stepanam ir 27 gadi, un 17 no tiem viņš ir pavadījis mācoties, jo meklē savu īsto profesiju, kurā sevi attīstīt. “Dzirdēju par iespēju apgūt bez maksas kuģa pavāra profesiju. “Daudz nedomājot, pametu savu darbu un iestājos tehnikumā,” saka pats Stepans. Kuģa pavāra arods ir tieši tas, ar kuru viņš nākotnē vēlas nodarboties. Pēc veiksmīgas kvalifikācijas prakses uz AS “Tallink Grupp” kuģa “Isabelle”, Stepanam ir piedāvāts pastāvīgs darbs. Stepans Sotskovs stāsta, ka arī pirms tam apgūtās profesijas– grāmatvedība un uzņēmējdarbība- viņam noder kuģa pavāra profesijā un noderēšot arī nākotnē, jo Stepanam ir plāni par sava uzņēmuma izveidi.

Par prakses vietu uz AS “Tallink Grupp” kuģa “Isabelle” Stepanam nācies mazliet pacīnīties un pierādīt sevi kā personību, kura nebaidās no izaicinājumiem, jo neesot bijis tik vienkārši uzreiz sasniegt savu mērķi. ”Prakses laikā ļoti noderēja mācību laikā gūtās zināšanas. Īsā laika posmā bija ļoti daudz kas jāatceras, labi, ka galva man labi strādā un spēju daudz atcerēties,” ar humoru balsī stāsta Stepans. Papildus noderējušas zināšanas par rīcību ekstrēmos apstākļos, kas tika apgūtas, sadarbojoties ar Liepājas Jūrniecības koledžu, kur PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” topošie kuģa pavāri apguva vairākus ar navigāciju saistītus mācību priekšmetus.

Pavāra profesija jau ilgu laiku ir Stepanu interesējusi, jo viņam patīk izmantot savu fantāziju ēdienu gatavošanā un uzreiz realizēt to dzīvē. ”Virtuve lieliski trenē raksturu un noturību stresa situācijās, jo visam vienmēr ir jābūt kārtībā,” atzīst Stepans. Strādājot uz kuģa, Stepanam paveras iespējas gan redzēt pasauli, gan saņemt labu atalgojumu.

Tiem, kuri apsver iespēju apgūt kuģa pavāra profesiju, Stepans iesaka nopietni apdomāt savu izvēli, jo īsā laika posmā nāksies apgūt lielu daudzumu informācijas.

Ja mērķis ir skaidrs, atliek tikai to īstenot, iestājoties Profesionālās izglītības kompetences centrā “Liepājas Valsts tehnikums”, un apgūt kuģa pavāra profesiju.