«

»

Okt
10

Ekskursija uz Minsku

8. septembrī astoņas pašpārvaldes audzēknes: Natālija Tarasenko, Amanda Lejniece, Diāna Galūzo, Arta Grudule, Elīna Gruntmane, Dana Marī Klaiva, Evelīna Rateniece un Andželika Davidova, izglītības metodiķes Edītes Virgas un skolotājas Ievas Bubieres vadībā devās uz Baltkrievijas galvaspilsētu Minsku NVO projekta “Latvija – Baltkrievija, pretī viens otram 4” ietvaros. Katru gadu viena no šī projekta aktivitātēm ir došanās uz Baltkrieviju, lai vairāk iepazītu baltkrievu kultūru, tradīcijas un turpinātu veidot sadarbību starp abu valstu jauniešiem.

Ekskursijas laikā bija iespējams iepazīties ar interešu izglītību 380 novirzienos Minskas bērnu un jauniešu centrā. Katru dienu bērni pēc mācību stundām dodas uz vienu vai vairākiem pulciņiem. Pedagogi ļoti piestrādā pie šī jautājuma, lai pēcskolas laiks bērniem un jauniešiem būtu lietderīgi pavadīts. Arī tikšanās reizē ar baltkrievu jauniešiem Minskas 73. vidusskolā, uzzinājām, cik ļoti daudz viņi velta laiku sevis izglītošanā, un it īpaši, gatavojoties erudītkonkursiem. Viņiem ir treners, kurš māca loģiski domāt, secināt un ātri meklēt atbildes, kā to dara pieaugušie TV raidījumā “Где? Что? Когда?”. Vienā no klasēm mūs sagaidīja 3. klases skolnieks, kurš bija izgudrojis trīs dažādas matemātiskas ievirzes spēles. Viņu var uzskatīt par brīnumbērnu gan pēc uzvedības, gan runas veida un prāta spējām, jo šķita, ka runā skolotājs. Spēles tika testētas uz mūsu grupas jauniešiem, kas sagādāja interesantus un jautrus brīžus.

Nepilnu trīs dienu laikā bija iespēja iepazīt Minskas ievērojamākās vietas. Viena no tām bija bibliotēka Minskā, kas ir arhitektūras šedevrs dimanta formā. Tas  ir 76 m augsts un šobrīd tajā ietilpst jau 10 miljoni grāmatu. Taču mēs secinājām, ka mūsu Latvijas Nacionālā bibliotēka nemaz neatpaliek no baltkrievu ne lieluma, ne izskata, ne modernuma un tilpuma ziņā.

Projekta dalībnieki, baltkrievu kopiena “MARA”, Liepājas 3. pamatskolas skolnieki un tehnikumieši, tika izmitināti internātskolā, kurā mācās 200 bērni ar mugurkaula un stājas problēmām (skoliozi). Viņu ikdienā paralēli mācībām notiek peldēšanas, ārstnieciskās vingrošanas nodarbības un masāžas. Tur valdīja kārtība un stingrība, varētu teikt – kaut kas no padomijas.

Liepājniekiem bija arī ekskluzīva iespēja apmeklēt Minskas pilsētas 950 gadu dibināšanas svētku salūtu un muzikālo strūklaku šovu, kas patiešām bija grandiozs.

Vēlreiz mūsu jaunieši pārliecinājās un izjuta baltkrievu tautas viesmīlību, atvērtību un siltumu. Ekskursija noslēdzās ar suvenīru un kontaktu apmaiņu, kā arī ar siltiem, draudzīgiem atvadu vārdiem.

[Gallery not found]