«

»

Okt
02

Tehnikuma skolotāji dodas kopīgā ekskursijā

29. septembrī, kad tiek atzīmēta Skolotāju diena, Liepājas Valsts tehnikuma skolotāju kolektīvs pacilātā un pozitīvā noskaņojumā devās ekskursijā uz Zemgales pusi: Bauska – Jelgava – Jaunpils.

Skolotāji, apmeklējot Bauskas Novadpētniecības un Mākslas muzeju, devās atraktīvā piedzīvojumā, kura laikā nokļuva 20. gs. vācu bodnieka Dreņģera pārtikas preču un vīna veikalā, kur baudīja tēju no patvāra kopā ar ūdens kriņģeļi. Skolotājiem bija iespēja ielūkoties arī Jučiņa frizētavā, lai redzētu kā 20. gs. tika veidota aukstā un karstā ondulācija jeb ilgviļņi. Grāmatas, kuras tajā laikā citur pat ar “brilli nevarēja atrast”, bija iespējams ieraudzīt Vīksnes grāmatu tirgotavā. Gobiņa un Kreicberga skroderdarbnīcā varēja apskatīt ko māk skroderis un kā pareizi gludināt ar pletīzeri. Tālāk piedzīvojums veda uz 40. –70. gadiem, kur, kopā ar padomju funkcionāru, skolotāji redzēja kādu postu Bauskai nodarīja karš un ko Bauskā 40. gadu nogalē un 50. gadu sākumā darīja čekisti. Piedzīvojuma ietvaros skolotāji paviesojās arī „hruščovkas” divistabu dzīvoklī.

Tālāk ceļš aizveda uz Jelgavu, kur daudzi skolotāji atcerējās savus studiju gadus un vienkārši izbaudīja skaisto un saulaino rudens dienu nesteidzīgā pastaigā. Pēc pastaigas skolotāji nonāca konfekšu paradīzē, kur vērojot karameļu gatavošanas šovu redzēja savām acīm kā top karamele. Pēc tam skolotājiem tika dota iespēja degustēt jau gatavās karameles kā arī pašiem pagatavot savas īpašās karameles, kuras aizvest mājās vai apēst turpat uz vietas esot.

Ekskursijas pēdējā pietura bija Jaunpils pils, kur pils atslēgu glabātāja iepazīstināja ar pils vēsturi, barona un citu galminieku dzīvi un tā laika audzināšanas metodēm. Pils vīna pagrabā katram bija iespēja paņemt rokās viduslaika ieročus, kā arī vienoties kopīgā dziesmā. Pēc tam skolotāji tika aizvesti uz pils pagalmu, kur tika izšauts īsts zviedru lielgabals.

Noslēgumā, bruņinieku ēdamzālē, zem velvju griestiem, senās mūzikas skaņās, skolotājiem bija iespēja mieloties ar Kalpa svētku mielastu.

[Gallery not found]