«

»

Feb
19

Audzēkņi no dažādām valstīm pierāda savas profesionālās prasmes elektroinstalāciju konkursā

2018. gada 15. un 16. februārī PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” norisinājās nu jau otrais starptautiskais profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursa “Kurzemes elektromontāža 2018” aktivitātes “Enerģētika” elektroinstalācijas konkurss. Konkursā piedalījās ne tikai Latvijas skolas, bet arī skolas no Lietuvas, Igaunijas un Slovākijas.

Arī šogad viens no galvenajiem konkursa atbalstītājiem ir SIA “Schneider Electric Latvija”. Tieši ar SIA “Schneider Electric Latvija” atbalstu jauniešiem ir iespēja apliecināt savu profesionālo meistarību dažādos konkursos. Uzņēmums ne tikai atbalstīja konkursu, bet arī sniedza jaunas zināšanas gan jauniešiem, gan arī pasniedzējiem.

Viens no konkursa mērķiem ir popularizēt enerģētikas nozares profesijas un dot iespēju konkursa dalībniekiem parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas izvēlētajās profesijās. Divu dienu garumā jaunieši komandās pildīja dažādus uzdevumus, kas pēc tam arī tika novērtēti.

Lai godinātu PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” enerģētikas nozares specialitātes vadītāja, konkursu idejas aizsācēja, četru valsts mēroga konkursu un pirmā starptautiskā elektroinstalācijas konkursa organizētāja Andra Rozes piemiņu, konkursā 1. vietas ieguvējam tika pasniegta Andra Rozes piemiņas balva.

Šoreiz konkursā pirmo vietu un Andra Rozes piemiņas balvu ieguva PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”.

Otro vietu ieguva komanda no Klaipēdas Lietišķo zinātņu Valsts koledžas, savukārt godpilno trešo vietu ieguva Slovāku elektrotehnikas viudsskola.

Paralēli konkursam norisinājās arī Valsts izglītības satura centra ESF projekta „Profesionālās izglītības iestāžu efektīva pārvaldība un personāla kompetences pilnveide” (Vienošanās Nr. 8.5.3.0/16/I/001) Profesionālās kompetences pilnveides seminārs ENERĢĒTIKAS nozarē “Nākotnes tehnoloģijas enerģētikā”, kura laikā pedagogiem bija iespēja noklausīties dažādas izglītojošas lekcijas.

[Gallery not found]