«

»

Feb
20

Liepājas jaunieši cīnīsies par titulu “Jaunais automehāniķis”

23. februārī Liepājas Valsts Tehnikuma audzēkņi Jānis Linde, Vasilijs Gricmans un Frols Ļapins piedalīsies Vislatvijas Jauno automehāniķu konkursa pusfinālā, kas notiks izstādē “Skola 2018”. “Jaunais automehāniķis” ir unikāls notikums profesionālās izglītības jomā – jau vienpadsmito gadu konkurss pulcē vairākus simtus dalībnieku ik gadu.

“Liepājnieki ir starp tiem 52 konkursantiem, kuri piedalīsies konkursa otrajā kārtā – klātienes testā ar 30 jautājumiem. Konkursa pirmajā kārtā piedalījās 247 entuziasti, kas ir rekordliels skaits. Jaunieši sekmīgi nokārtoja online testu, atbildot uz 100 jautājumiem par auto mehāniku, uzbūvi un jaunajām tehnoloģijām,” stāsta konkursa rīkotāju, Inter Cars Latvija, pārstāvis Egils Blaubergs.

“Jaunais automehāniķis 2018” fināls notiks Ķīpsalā, 6. – 8. aprīlī, izstādes “Auto 2018” laikā. Finālā jaunieši ne tikai atbildēs uz teorētiskiem jautājumiem, bet arī praktiski pierādīs savas prasmes cīņā par jaunā automehāniķa titulu, veicot auto tehnisko apkopi, vadības bloku un sistēmu diagnostiku un izpildot citus uzdevumus.

Konkurss “Jaunais automehāniķis” atbalsta jauno speciālistu zināšanu un prasmju apguvi, kā arī vairo automehāniķa profesijas prestižu. Konkursu rīko auto rezerves daļu vairumtirdzniecības uzņēmums “Inter Cars Latvija”. Pasākums sniedz pieredzi, ar ko jaunie auto nozares speciālisti saskarsies profesionālajā darbā un iespēju veidot tiešo saikni pasaulē atpazīstamu zīmolu ražotāju pārstāvjiem, kuri vērtēs jauniešu sniegumu.