«

»

Mai
31

Iegūst galveno balvu nominācijā “Aktīvākais DVB mācību vadītājs”

Vakar, 30. maijā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās norisinājās Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras profesionālās izglītības balvas MĒS MĀCĀMies 2018 pasniegšanas ceremonija, kurā piedalījās arī mūsu Loģistikas specialitātes Darba Vidē Balstīto mācību absolventi un viņu prakšu vadītāji.

Vācijas – Baltijas Tirdzniecības kameras īstenotā VETnet projekta sākums ir 2013 gads. Projekts tiek īstenots kopumā 11 valstīs, jo izglītības sistēmas it kā ir atšķirīgas, tomēr problēmas ir līdzīgas. Arī PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” darbojas šajā projektā jau no tā pirmsākumiem, un jau no 2016. gada sāka realizēt Darba Vidē Balstītas (DVB) mācības tieši Loģistikas darbinieku specialitātē.

Kā atzīst projekta vadītāja Ramona Neize – profesionālās izglītības sistēmā Latvijā ir divas labas lietas: pirmkārt, lielākā Latvijas vērtība ir uzņēmīgi un aktīvi cilvēki, otrkārt, profesionālās izglītības sistēmai piemīt augsta izpratne par izglītības kvalitāti.

Šogad jau trešo gadu tika pasniegta profesionālās izglītības balva MĒS MĀCĀMies 2018.  Šīs balvas patroni ir LR Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens un LR Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Kopumā balvai tika izvirzīti 10 aktīvākie prakšu vadītāji no visas Latvijas, no tiem 6 bija tieši no Liepājas uzņēmumiem. No 10 pretendentiem, 6 tika izvirzīti nominācijai “Aktīvākais DVB mācību vadītājs”, no kuriem divi bija liepājnieki – Inga Dobravaļska, uzņēmuma SIA “Interspiro” loģistikas noliktavas vadītāja, kura kopš 2016 gada ir arī DVB mācību vadītāja un Jānis Tenis, uzņēmuma SIA “ADS Baltic” transporta daļas vadītājs, kurš bija prakses vadītājs trijiem DVB mācību praktikantiem.

Ceremonijas sākumā tika apbalvoti labākie absolventi, kuri ir apguvuši DVB mācības un palikuši strādāt uzņēmumā. Tie ir – Kristīne Kiršteine no SIA “Interspiro production” un Līga Liparte un Jānis Šuksts no SIA “ADS Baltic”.

Ceremonijas noslēgumā Ekonomikas ministrs pasniedza galveno balvu nominācijā “Aktīvākais DVB mācību vadītājs” un kļuva par profesionālas izglītības balvas MĒS MĀCĀMies 2018 laureātu. Galveno balvu saņēma SIA “ADS Baltic” transporta daļas vadītājs Jānis Tenis. Jānis ir sertificēts kā eksaminētājs kvalifikācijā Loģistikas darbinieks, jo piedalījās AHK rīkotās eksaminētāju apmācībās, apguvis arī praktiskās pedagoģijas kursu 72 h apmērā, kā arī piedalījies “ātrajos randiņos” praktikantu atlasē. Tāpat arī viņš darbojas Nozaru ekspertu padomē kā profesionālās izglītības iestāžu un izglītības programmu kvalitātes novērtēšanas eksperts, un viņš ir piedalījies DVB mācību programmas satura apspriešanā. Kā atzīst tehnikuma pasniedzēja Māra Birze, tad Jānis kā kolēģis ir precīzs, atbildīgs un vienmēr ar pozitīvu attieksmi.

[Gallery not found]