«

»

Jūn
12

30.maijs Karjeras diena topošajiem Loģistikas darbiniekiem

Viss sākās ar praktisko darbu uzdevumu – izplānot klases mācību ekskursiijas maršrutu, saturu un laiku. Jaunieši balsoja par labāko no grupu darbiem un ar nelielām korekcijām tika īstenots jauniešu plāns papildināt savu profesionālo redzējumu mācību ekskursijas laikā.

Pateicoties Eiropas sociālā fonda projekta NR. 8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”  skolēniem tika apmaksāti ceļa izdevumi.

Ekskursija sākās ar AS “Draugiem Group” apmeklējumu, kur ieradāmies ar Loģistikas darbinieku cienīgu precizitāti, ko novērtēja uzņēmuma runas vīrs Jānis Palkavnieks. Vizītes laikā guvām ieskatu “Draugiem Group” uzņēmumu grupā, plašo profesiju klāstu, kas tiek nodarbināts uzņēmumos, izrunājām kas ir prasmes, ko sagaida uzņēmēji no jaunajiem darbiniekiem, un sapratām, ka Latvijā ir uzņēmumi, kuros ir motivējoša darba vide, draudzīgs kolektīvs, novērtētas un atbalstītas darbinieku iniciatīvas un darbs tik labs, ka uz Latviju strādāt brauc arī no Kanādas un Lielbritānijas. Vienmēr ir prieks ieraudzīt uzņēmumus, kuros Cilvēks ir galvenā vērtība un radošā komandā rodas un tiek radītas jaunas iespējas.

Otrais uzņēmums, kuru apmeklējām bija AS “Madara Cosmetics”. Līga  Ozola deva mums iespēju ielūkoties izejmateriālu ieguves, ražošanas, testēšanas, pakošanas, uzglabāšanas un pārdošanas procesos. Ekskursijas laikā uzzinājām ne vien par uzglabāšanas transportēšanas un loģistikas procesiem, bet arī daudz par augu valsts produktu lietošanu kosmētikas ražošanā un produkcijas sertificēšanu.

Trešais pieturas punkts bija VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, kurā izpētījām pasažieru apkalpošanas procesu no biļešu iegādes mirklim līdz lidojumam un bagāžas saņemšanai, ierodoties galamērķī. Īpaši interesanti bija tiem jauniešiem, kuri nekad nav lidojuši, bija iespēja izbaudīt personas un bagāžas kontroli, atbilstoši visām drošības prasībām. Ieguvām priekšstatu par procesiem, ko apkalpe veic, sagatavojot lidmašīnu reisam. Apciemojām arī LIAA  Biznesa centru “Magnetic Latvia”, kurš izveidots, lai pārlidojumu laikā cilvēki varētu iepazīties ar Latvijas jauno uzņēmumu produktiem, kā arī ērta vieta biznesa sarunām ar investoriem.

Topošie loģistikas darbinieki visu bija saplānojuši profesionāli, un ekskursijai atvēlētais laiks tika izmantos maksimāli lietderīgi. Jaunieši bija iepriecināti un vienlaikus arī pārsteigti par to, ka Latvijā iespējams atrast  pat ļoti labas darba vietas, tikai ir jāmācās un jāgrib strādāt.  Daži jau nolūkoja sev prakses vietas. Paldies skolai un projektam par iespēju to visu piedzīvot, jo secinājumi, kurus jaunieši izdarīja priekš sevis ir ļoti nozīmīgi viņu tālākai izaugsmei.

[Gallery not found]