«

»

Okt
05

Projekta “Latvijas skolas soma” aktivitātes

„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem, arī mūsu jaunieši to ir saņēmuši. Šī projekta mērķis ir rosināt jauniešus iepazīt Latviju visā tās daudzveidībā, īpašu vērību pievēršot mūsu valsts kultūras vērtībām. Sākot ar 2018. gada septembri, tās ietvaros ikvienam mūsu valsts skolēnam tiek nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Viena no Liepājas nozīmīgākajām kultūras vērtībām ir Liepājas teātris, kura repertuārā ir dažādas lugas, kas attīsta jaunās paaudzes kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci.

3.oktobrī PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” jaunieši apmeklēja V.Meikšāna režisēto izrādi “Mizantrops”. Jauniešu pārdomas par izrādē redzēto:

“Man ļoti patika šī izrāde, esmu patiesi priecīga, ka izmantoju iespēju apmeklēt izrādi! Guvu jaunas emocijas, sajūtas ir vārdiem neaprakstāmas! Manuprāt, izrāde  liek jauniešiem  nopietni aizdomāties par savu dzīvi un nākotni.”

“Manuprāt, izrādē bija  risināti jauniešiem aktuāli jautājumi. Ir tādi jaunieši, kuri visu laiku citu priekšā izliekas, melo – izrādē “Mizantrops” bija redzamas sekas.Paldies, bija ļoti labi pavadīts vakars!”

Teātrī es biju pirmo reizi un man ļoti, ļoti viss patika! Gan izrādes ideja, gan to izpilde, gan aktieru emocionālā spēle – es nevarēju atraut skatienu no tā, kas notika uz skatuves! Izrādes beigas t bija kaut kas fantastisks un neaizmirstams! Man bija tāda sajūta, ka es esmu nevis skatītājs, bet gan  lugas varonis un izdzīvoju šo stāstu dzīvē! Es esmu ļoti priecīga par to, ka man bija tādā iespēja aiziet uz teātrī un tieši uz to izrādi! 

Paldies projekta “Latvijas skolas soma” iniciatoriem par lielisko dāvanu un Liepājas teātrim par lielisko lugu!