«

»

Dec
04

Mācību ekskursija

Eiropas sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros PIKC “Liepājas Valsts Tehnikums” 1.- 4. kursu jaunieši no Mehānikas un Mehatronikas  nozares – Mehatronisko sistēmu tehniķa, Atslēdznieku, Metinātāju programmām 30. novembrī devās mācību ekskursijā. Tās mērķis bija iepazīt “Lexel fabrika Ltd” uzņēmumu, uzzināt par darba iespējām tajā, prasībām, specifiku un ielūkoties uzņēmuma darbības ikdienā.

Ierodoties uzņēmumā, audzēkņi jutās ļoti gaidīti, jo, ņemot vērā, ka bijām no dažādām, bet radniecīgām specialitātēm, ekskursija uzņēmumā bija sadalīta pa grupām. Un, proti – gan atslēdznieki, gan metinātāji un mehatonikas tehniķi saņēma atbilstošāko informāciju par uzņēmumā notiekošo. Ļoti vērtīga informācija par  karjeras iespējām nozarē un tieši šajā uzņēmumā, nepieciešamām kompetencēm veicot darba pienākumus ikdienā. Interesants stāstījums par profesiju daudzveidību uzņēmumā un jauniešu izaugsmes iespējām tajā, kā arī par nepieciešamajām darba iemaņām, izglītības, darba pieredzi un darba iespēju piedāvājumiem “Lexel fabrika Ltd”.

Ekskursijas turpinājums bija Starptautiskajā izstāžu centra, izstādes  “Tech Industry 2018”  apmeklējums. Izstāde ir gada nozīmīgākais un  lielākais rūpnieciskās ražošanas projekts Baltijā, kura sniedz plašāko ieskatu mašīnbūves, metālapstrādes, automatizācijas, elektronikas un elekrotehnikas, ražošanas materiālu, instrumentu un jauno tehnoloģiju jomā. Papildus izstādes piedāvājumam, jaunieši šeit iepazinās ar bijušajiem tehnikuma audzēkņiem, kuri izveidojuši savu profesionālo karjeru un tagad var padalīties ar savu pieredzi, kā veidojies viņu karjeras ceļš. Nobeigumā – audzēkņu secinājums, ka ekskursija bijusi vērtīga un informācijas pārpilna.

Dažas atsauksmes no audzēkņiem – ‘’uzzināju par ražošanas procesu uzņēmumā, kā tas viss notiek’’, ‘’sapratu, kur ir laba prakses vieta, saņēmu atbildes uz daudziem jautājumiem”, ‘’es vairāk uzzināju par profesiju, kuru esmu izvēlējies’’.