«

»

Dec
10

Motivē un iedvesmo

5. decembrī komercdarbiniekus un reklāmas pakalpojumu komercdarbiniekus mācību prakses laikā apciemoja SIA “KK Original Design” līdzdibinātājs un LMMDV absolvents Ģirts Toms Klampis kopā ar uzņēmēju Salvi Rogu. Kopā viņi ne tikai sniedza ieskatu par to, kas ir Coworking un ar ko nodarbojos KK Original Design, bet arī motivēja skolēnus būt drosmīgiem un nebaidīties piepildīt savus sapņus.

Valters Krētainis, kurš ieguvis arī “Latvijas Lepnums” titulu, radījis unikālu palīgierīci, kura bērniem ar kustību traucējumiem palīdz pārvietoties.  Rāpulītis radies kā diplomdarbs mākslas skolu absolvējot, stāsta Valtera draugs un kolēģis Ģirts. Jaunā un inovatīvā ierīce ieguvusi lielu atzinību un 2018. gada februārī puiši ar Salvja palīdzību dibinājuši paši savu uzņēmumu. “Process nav viegls, ir diezgan interesanti. Tas viss ir mācīšanās prosess. Es mācos darot,” tā kopīgā uzņēmuma dibināšanu apraksta Ģirts. Jauniešu uzņēmumam ir sociālā uzņēmējdarbības statuss un, iegūstot Altum grantu, pavērās plašākas attīstības iespējas. Jaunais produkts ir pazīstams daudzās valstīs, tostarp Vācijā, Norvēģijā, Amerikā un citviet.

“Viena no manām dzīves misijām ir aicināt cilvēkus kļūt nevis par darba ņēmējiem, bet par darba devējiem, ” skaidro Salvis. Viņš labprāt atbalsta jaunos uzņēmējus gan finansiāli, gan arī ar padomu, jo lai arī būt uzņēmējam ir grūti, tā tomēr esot bauda strādāt pašam sev un radīt ko jaunu. Ar vārdiem “labākais laiks, kad sākt ir tūdaļ pat”, Salvis aicina gan reklāmistus un komercdarbiniekus, gan citus tehnikuma audzēkņus, iesaistīties uzņēmējdarbībā, gūt pieredzi un sākt savu ceļu augšup pa karjeras kāpnēm. Audzēkņi, kuri bija ieinteresēti un gatavi strādāt radošajā “KK Original Design” komandā pieteicās brīvajām vakancē, taču Salvis uzsver, ka arī citos uzņēmumos Coworking telpās ir nepieciešama dažāda veida palīdzība un ir brīvas vakances.

Lieliska vieta, kur to darīt ir Coworking Liepaja mājīgās telpas, kur ir iespējams ne tikai iedzert gardu kafiju, bet arī iepazīties ar citiem drosmīgiem un strādāt gribošiem cilvēkiem. Coworking Liepaja ir pirmais kopstrādes birojs Liepājā, kur plaši pārstāvēta programmēšana, grafiskais dizains, projektu vadība, sabiedriskās attiecības un biznesa vadības konsultācijas.

Sagatavoja Dana Marī Klaiva, 3RK