«

»

Dec
05

Paneļdiskusija “Mana vieta darba tirgū”

4. decembrī PIKC “Liepājas valsts tehnikums” aktu zālē norisinājās paneļdiskusija “Mana vieta darba tirgū”, kas norisinājās projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Diskusijas moderators bija Blue Shock Race dibinātājs un īpašnieks Artis Daugins. Tajā piedalījās vairāku pazīstamu Liepājas uzņēmumu pārstāvji, kuriem ir vistiešākā saistība ar jauno darbinieku iesaistīšanu uzņēmumā: Kristīne Jaunzeme – karjeras konsultante ar personāla atlases darba pieredzi, Inese Kurvina – Expedit Baltic vadītāja, Intars Zēns – Coworking Liepaja dibinātājs, Ilze Neimane – AE Partner personāla administratore.

Tās mērķauditorija bija 4. kursu audzēkņi, kuriem jau ir pirmā pieredze praksē vai darba vietā un pavisam drīz sekos kvalifikācijas prakse, kura var sniegt darba iespējas nākotnē.

Diskusija sākās ar tēmu par pirmā iespaida radīšanu, atnākot uz darba interviju, cik tas ir noturīgs un svarīgs. Jaunieši uzzināja, kurš ir tas brīdis, kad personāldaļas atlases vadītājs notic, ka tieši tu esi īstais darbinieks, kurš tiem nepieciešams, vai arī par tādu spēj kļūt un iederies konkrētā uzņēmumā. Tika runāts arī par to, vai var uztrenēt pozitīvu iespaidu un to, ka citi tev notic. Uz jautājumu, kā mainās darba tirgus Liepājā un kas to ietekmē, viennozīmīgas atbildes nebija. Katrs no diskusijā iesaistītajiem fokusējās uz savā uzņēmumā notiekošajiem procesiem, toties vienojoša tendence izskanēja, ka vienmēr būs nepieciešams darbinieks, kurš nāks ar savām idejām un iniciatīvu uzlabot uzņēmuma darbību.

Izskaņā moderatora novēlējums klātesošajiem bija būt tiem pieciem procentiem klausītāju, kas ņemtu vērā sniegto informāciju un pilnveidotu sevi, ejot ceļā uz nosprausto mērķi.