«

»

Mar
04

Ekskursija uz Seb banku un Latvijas Bankas “Naudas pasauli”

Eiropas sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros PIKC “Liepājas Valsts Tehnikums” 1. kursu jaunieši no programmas “Finanšu darbinieks” 28. februārī devās mācību ekskursijā uz Rīgu.

Brauciena mērķis bija iepazīt divu banku darbību – SEB bankas un Latvijas Bankas apmeklētāju centru “Naudas pasaule”, darbības specifiku, profesiju daudzveidību un jauniešu karjeras iespējas banku nozarē. SEB bankā jauniešiem gide parādīja un pastāstīja par telpu novietojumu, bankas sniegtajiem pakalpojumiem, par mākslīgo intelektu, kā arī nākotnes svarīgākajām profesijām, kuras pavērsies darba jomā, strādājot bankā. Ekskursijas beigās jaunieši tika pie jaukiem SEB bankas sagādātiem suvenīriem, kurus varēs izmantot savā ikdienā, atceroties par šajā uzņēmumā piedzīvoto un iespējams, kādreiz arī strādājot šajā uzņēmumā.

Latvijas Bankas apmeklējums ļāva audzēkņiem ne tikai uzzināt visai interesantus faktus par ekonomiku, inflāciju un naudas vēsturi, bet gan iepazīties ar ekspozīcijām, kurās naudas daudzveidība tika apskatīta no visdažādākajiem aspektiem.

Skolas jaunieši priecājās par iespēju piedalīties šajā mācību ekskursijā, jo zināšanas un informāciju, kuru tie ieguva, ir neatsverami, lai raudzītos uz savu nākoti plašāk, sāktu apsvērt prakses iespējas un turpmākās darba iespējas. Bet iesākumā – aktīvāk un mērķtiecīgāk darboties mācību stundās, lai veiksmīgi pabeigtu šo mācību gadu!