«

»

Apr
23

Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa

Projekts “Uzņēmumu atvērto durvju nedēļa” ir vērienīgākais jauno un topošo speciālistu projekts Latvijā, kas jau 12. gadu tūkstošiem skolēnu, studentu un absolventu ļauj klātienē iepazīt jauniešiem draudzīgākos darba devējus, pieteikties praksei vai darbam, iepazīt nozari un profesiju karjeras veidošanai. Tajā piedalījās arī PIKC ‘’Liepājas Valsts tehnikums”vairāku programmu audzēkņi.

8. aprīlī programmas Elektrotehniķis 1., 2. kursa audzēkņi devās mācību ekskursijā uz uzņēmumu AS “Sadales tīkls”. Uzņēmuma darbinieki iepazīstināja audzēkņus ar uzņēmuma operatīvo darbu un elektrotīklā uzstādītajām digitālajām tehnoloģijām un risinājumiem. Bija iespēja apskatīt uzņēmuma telpas, tikties ar uzņēmuma darbiniekiem, redzēt reālo darba procesu un uzzināt par iespējamajām prakses un darba vietām visā Latvijā. Interesanti bija stāstījumi par uzņēmuma darbinieku ceļu uz uzņēmumu un karjeras iespējām tajā. Audzēkņi arī apskatīja vecās elektrostacijas vēstures ekspozīciju, kura vairs nebūs pieejama Liepājā.

Katru gadu uzņēmums vairāk nekā 100 elektrotehnisko zinību audzēkņiem un studentiem piešķir prakses vietu ar stipendiju un zinošākajiem piedāvā iespēju turpināt darbu AS “Sadales tīkls”.

10. aprīlī programmas Programmēšanas tehniķis 1. kursa audzēkņi devās uz Programmatūras izstrādes uzņēmumu ‘’TestDevLab’’ SIA. No ekskursijas iegūtā stāstījuma, audzēkņi uzzināja, ka uzņēmums ir strauji augošs, kas nodarbojas ar Informāciju tehnoloģiju produktu izstrādi, kā arī ar programmatūras kvalitātes nodrošināšanas pakalpojumu sniegšanu. Dažu gadu laikā uzņēmums ir nodrošinājis darbu ap 120 darbinieku lielai komandai, kas strādā no Rīgas, Ventspils, Liepājas un Daugavpils ofisiem.

TestDevLab ir starptautisks uzņēmums, tadēļ šeit sagaida iespēja strādāt pie kāda globāla projekta un apmeklēt uzņēmuma klientus vai sadarbības partnerus ne tikai Eiropā, bet arī Āzijā vai ASV. Mūsu lielākie sadarbības partneri ir Skype, Microsoft, Orange, Twilio, SEB, Smart-ID un daudzi citi. Uzņēmumā strādā daudz studentu, tādēļ uzņēmums atbalsta viņu aktivitātes izglītības iestādēs, kā arī uzņēmumā strādājošiem studentiem piedāvā iespēju apvienot mācības ar darbu.

Uzņēmums darbiniekiem nodrošina apmācības, kursus un apmaksā sertifikācijas ar darba specifiku saistītajās nozarēs. Visiem kvalitātes inženieriem ir iespēja iegūt starptautiski atzītu kvalitātes nodrošināšanas sertifikātu no ISTQB.

16.aprīlī, 3.kursa Mehatronikas programmas audzēkņi viesojās  UPB AS ‘’Dzelzsbetons MB” ražotnē, kur klātienē vēroja uzņēmuma darbu. Interesantu maršrutu un stāstu par uzņēmumā notiekošo, jauniešiem demonstrēja uzņēmuma pārstāvis Māris Žvinklis, kurš uzsvēra, ka  karjeras veidošana uzņēmumā nozīmē darbu komandā, kas fokusēts uz uzņēmuma ilgtermiņā attīstību.

Iesaistoties Latvijā vērienīgākajā jauno speciālistu piesaistes projektā “Atvērtās durvju dienas 2019” 17. aprīlī, PIKC “Liepājas Valsts tehnikuma” Mehatronikas programmas 2., 3. audzēkņi  ar skolotāju Līgu Jaunzemi un karjeras konsultanti Maiju Kaļiņičenko, apmeklēja uzņēmumu “Silkeborg Spaantagning Baltic”. Jauniešiem bija iespēja ielūkoties uzņēmuma procesos un atraktīvi pavadīt daļu no dienas. Vērtīgākais, ko audzēkņi sajuta, ka viņi tiek gaidīti gan praksē, gan darbā!

Paldies uzņēmuma kolektīvam par iedvesmojošo tikšanos un laipno sagaidīšanu!

17. aprīlī tika apmeklēts arī uzņēmums “Lesjofors Springs LV” LSEZ SIA,  kurš ir lielākais un modernākais atsperu ražošanas uzņēmums Baltijas valstīs. Ekskursijas vadītājs I.Jaunzems uzsvēra, ka tieši ražotās produkcijas dažādība ir uzņēmuma pievilcība.

Savukārt, ekskursijas vadītājs S. Ziediņš, uzņēmuma “Lesjofors Springs LV” LSEZ SIA meitas uzņēmumā ‘’Gas spring’’ stāstīja, ka viņa karjeras ceļam labu izglītību sniedzis tieši PIKC ‘’Liepājas Valsts tehnikums’’, kas apvienojumā ar viņa centību pavēris karjeras izaugsmes iespējas uzņēmumā.