«

»

Mai
15

Meistarklase “Amatam zelta pamats” ‘Kā kļūt par uzņēmēju?”

14. maijā PIKC Liepājas “Valsts tehnikuma” Ventspils ielas aktu zālē norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums – meistarklase “Kā kļūt par uzņēmēju?”. Meistarklase norisinājās projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pie 2., 3. kursu izglītojamiem no programmām “Rūpniecības komerdarbinieks” un “Reklāmas pakalpojumu darbinieks”, “Tērpu stila speciālists” ar savu pieredzes stāstu viesojās  SIA “Zoovilla” īpašniece Zane Gusta.

Šīs tikšanās mērķis bija galvenokārt uzzināt par uzņēmējdarbības veidošanas principiem, izaicinājumiem veidojot savu uzņēmumu, kā arī par biznesa attīstīšanas daudzveidīgajām iespējām, balstoties uz ražošanas un sniegto pakalpojumu mijiedarbību.

Zane veidojot prezentāciju, īpaši bija domājusi par to, lai izstāstītu jauniešiem, kas ir tie galvenie iemesli, kāpēc uzņēmums ir vai nav veiksmīgs. Secinājums – visa pamatā ir mīlestība pret darbu, ko dari un līdzsvars starp visām karjeru veidojošām jomām. Zanes stāstījums par  karjeras ceļu uzņēmējdarbībā mijās ar piemēriem no sadzīves situācijām, kuras ir katra uzņēmēja ikdiena.

Meistarklases otrajā daļā, Zane Gusta bija sagatavojusi praktisku darbu, kuru katrs varēja veikt atbilstoši savai izdomai un attieksmei pret darbu. Jaunieši veicot darbu, bija tiešām aizrāvušies, jo patika gan pats process, gan tas, ka pagatavotais suvenīrs paliek kā pierādījums par vērtīgi pavadīto laiku.