«

»

Mai
28

Meistarklase “Amatam zelta pamats” “Šefpavāra noslēpumi”

28. maijā PIKC Liepājas “Valsts tehnikuma” Ventspils ielas mācību laboratorijā norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums – meistarklase “Šefpavāra noslēpumi”. Meistarklase norisinājās projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pie 2. un 4. kursu izglītojamiem no programmas “Ēdināšanas pakalpojumu speciālists” ciemojās ēdināšanas nozares eksperts, “Skills Latvija 2019” mentors Edgars Balodis.

Šīs viesošanās mērķis bija sniegt ieskatu šefpavāra ikdienā. Uzzināt par nepieciešamo izglītību un prasmju pilnveidi, lai piedalītos meistarības konkursos un tajos uzvarētu.

Meistarklase tika veidota divās daļās, kur pirmajā daļā Edgars dalījās savos ēdienu gatavošanas noslēpumos un pasniegšanas stilā, savukārt otrajā – demonstrēja attēlus no iepriekšējo konkursu dalībnieku meistarstiķiem. Vienlaicīgi tos komentējot, radīja reālu un saprotamu priekšstatu par detaļām un niansēm, kādas ir būtiskas un jāievēro, gatavojot ēdienu.

Šefpavārs dalījās ar savu pieredzes stāstu, kas norisinājās ārpus Latvijas – Anglijā, kur intensīvi strādājot, saprata, ka savs karjeras ceļš tomēr ir jāveido Latvijā.

Audzēkņiem bija iespēja uzdot interesējošos jautājumus par specialitāti, uz ko Balodis izsmeļoši atbildēja.