«

»

Mai
24

Pirmspēdējā tikšanās reize projektā “Motivating Young Europeans”

Laika posmā no 20. maija līdz 24. maijam tehnikumā viesojās pārstāvji un studenti no Vācijas, Polijas un Itālijas, projekta “Motivating Young Europeans” ietvaros.

Nedēļas garumā jaunieši devās praksē uz uzņēmumiem – “Tet”, “Čello”, “Piano” un “AE Partner”. Savukārt projektā iesaistītie dalībnieki devās uz Liepājas uzņēmumiem, kuriem ir liela loma Liepājas attīstībā un, kur mūsu jaunieši dodas praksē iegūt praktiskās zināšanas. Visas nedeļas laikā projekta dalībnieki apskatīja vairākus uzņēmumus – Liepājas SEZ (Liepājas speciālā ekonomiskā zona), SIA LSEZ “Lauma Fabrics” un SIA “Aile grupa”. Lai labāk iepazītu Latviju, projekta dalībnieki kopā ar studentiem paši gatavoja Latvijas tradicionālos ēdienus – speķa pīrādziņus un sklandraušus. Paralēli uzņēmumu apskatei un Latvijas iepazīšanai, dalībnieki turpināja darbu pie mācību plāna izstrādes, kas nākotnē noderēs, kā materiāls, kas motivēs Eiropā dzīvojošos jauniešus iegūt praktisko pieredzi ārzemēs.

24. maijā, projekta noslēguma dienā, jaunieši, kuri devās praksē Latvijas uzņēmumos pastāstīja par izdarīto un iegūtajiem iespaidiem. Jaunieši no Itālijas, kuri devās praksē restorānā “Piano” jokojot atzina, ka Latvijā esot, viņiem nācās ļoti daudz taisīt ēdienus, kuru sastāvā ir kartupeļi. Visi jaunieši kopumā novērtēja Latvijā pavadīto nedēļu par interesantu, un kā vislabāk iegūto pieredzi līdz šim.

2019. gada septembrī norisināsies projekta “Motivating Young Europeans” noslēguma tikšanās reize Brešā, Itālijā.